Stabilność tam i mostów

Dane SAR umożliwiają monitoring stabilności mostów i tam

 

Badanie stabilności dużych konstrukcji inżynieryjnych, takich jak tamy i mosty, odgrywa kluczową rolę w ich prawidłowej eksploatacji oraz w zwiększeniu bezpieczeństwa.

Monitoring stabilności tam i mostów może być prowadzony z wykorzystaniem satelitarnej interferometrii radarowej. Metoda PSInSAR (ang. Permanent Scatterer Interferometry Synthetic Aperture Radar) umożliwia badanie niewielkich deformacji terenu (rzędu kilku/kilkunastu centymetrów w skali roku) występujących  na przestrzeni kilku lub nawet kilkunastu lat. Zastosowanie metody DInSAR (ang. Differential InSAR) pozwala badać przemieszczenia pionowe konstrukcji, które wystąpiły w określonym przedziale czasu.

 

 

Firma SATIM Monitoring Satelitarny oferuje wykonanie badanie stabilności dużych konstrukcji inżynieryjnych takich jak tamy i mosty z wykorzystaniem  zarówno metody PSInSAR oraz  metody DInSAR.

 

Chcesz wiedzieć więcej?

Skontaktuj się z nami. Udzielimy Ci szczegółowych informacji na temat wykorzystania obrazów radarowych w monitoringu środowiska.

Jeżeli nie jesteś pewien czy nasze usługi mogą być dla Ciebie przydatne napisz do nas. Wspólnie zastanowimy się nad problemem i pomożemy Ci podjąć decyzję.

Przejdź do Kontakt.

 

Akademia Górniczo Hutnicza Inno AGH