Powodzie

Radary SAR dostarczają informacje o aktualnej sytuacji powodziowej bez względu na występujące warunki pogodowe.

Problem monitoringu zasięgu fali powodziowej jest bardzo istotną kwestią podczas rozległych powodzi. Do monitoringu sytuacji powodziowej najlepiej nadają się narzędzia teledetekcji, które pozwalają oszacować sytuację z pozycji samolotu lub nawet satelity. Spośród tych narzędzi radary SAR stanowią najlepsze rozwiązanie, gdyż mogą pracować nieomal w każdych warunkach pogodowych, takich jak duże zachmurzenie, opady deszczu czy śniegu, mgła, itp. Sensory optyczne w takich sytuacjach nie są wstanie dostarczać informacji o tym, co dzieje się na powierzchni terenu.

Dzięki swojej charakterystyce zobrazowania SAR wykorzystywane są często w zarządzaniu kryzysowym podczas powodzi. Działające aktualnie na orbicie satelity SAR mogą wykonywać zobrazowania danego rejonu nawet co kilka dni. Umożliwia to śledzenie sytuacji powodziowej na rozległych obszarach z dużą częstotliwością.

 

Chcesz wiedzieć więcej?

Skontaktuj się z nami. Udzielimy Ci szczegółowych informacji na temat wykorzystania obrazów radarowych w monitoringu środowiska.

Jeżeli nie jesteś pewien czy nasze usługi mogą być dla Ciebie przydatne napisz do nas. Wspólnie zastanowimy się nad problemem i pomożemy Ci podjąć decyzję.

Przejdź do Kontakt.

 

 

 

Akademia Górniczo Hutnicza Inno AGH