2018-07-05

Tytuł projektu: Ulepszenie usługi satelitarnego monitoringu pionowych przemieszczeń terenu i obiektów infrastruktury naziemnej
z wykorzystaniem innowacyjnej technologii stabilnych rozpraszaczy


2016-03-14

Dnia 9 marca 2016 r. firma SATIM wzięła udział w Forum Sektora Kosmicznego w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, współorganizowanym przez Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego (ZPSK) oraz Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Konferencja oraz wystawa była doskonałą okazją do promocji sektora kosmicznego, nawiązania nowych kontaktów oraz wymiany poglądów dotyczących przyszłości sektora kosmicznego w Polsce.


2016-02-05

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji i odwiedzenia stoiska naszej firmy na Forum Sektora Kosmicznego, która odbędzie dnia 9 marca 2016 r. w Centrum Nauki Kopernik, w Warszawie.

 
Celem spotkania będzie popularyzowanie wiedzy o dotychczasowych osiągnięciach polskiego sektora kosmicznego oraz wskazanie jego możliwych kierunków rozwoju. Jest to szczególne wydarzenie, które połączone zostanie z wystawą osiągnięć polskiego sektora kosmicznego, w ramach której przedstawiciele przedsiębiorstw oraz instytutów związanych z sektorem kosmicznym zaprezentują najciekawsze projekty, produkty oraz usługi, które powstały dzięki realizacji kontraktów dla Europejskiej Agencji Kosmicznej.
 
Więcej informacji o konferencji na stronie Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego.

2015-04-21

Firma SATIM została zaprezentowana w wydaniu Panoramy z dnia 20.04, jako przykład innowacyjnego przedsiębiorstwa. Materiał ten ma związek z VII Europejskim Kongresem Gospodarczym odbywającym się w dniach 20-22.04 w Katowicach. Zapraszamy do oglądnięcia materiału na stronie Panoramy.


2015-03-26

Nawiązując do informacji prasowych z ostatnich tygodni, dotyczących deformacji budynków przy ul. Ligockiej w Katowicach, przedstawiamy wybrane wyniki badań osiadań terenu otrzymane na podstawie danych satelitarnych. Analiza obejmowała obszar całego Górnośląskiego Zagłębia Węglowego i dotyczyła przełomu roku 2011 i 2012.


2015-01-12

Chcielibyśmy życzyć wszystkim Państwu wspaniałego 2015 roku. Dużo sukcesów zawodowych i prywatnych, a także dużo radości, szczęścia i owocnego czasu.

Cieszymy się, że to właśnie w 2015 r. nowy satelita Europejskiej Agencji Kosmicznej - Sentinel-1 - rozpocznie masowe dostarczanie zupełnie darmowych i przy okazji bardzo dokładnych obrazów radarowych powierzchni naszej Ziemi. Dzięki temu wszyscy będziemy mogli skorzystać i rozpocząć stałe obserwacje ważnych dla naszego środowiska procesów. Jako przykład załączamy mapę osiadań miasta Meksyk utworzoną na podstawie obrazów z satelity Sentinel-1.  


2014-12-17

Na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości pojawił się artykuł o naszej firmie. Zapraszamy do przeczytania tutaj.


2014-06-19

"Gazeta Bankowa" publikuje artykuł o przemyśle kosmicznym w Polsce. O opinie pytani są eksperci reprezentujący różne instytucje i firmy, w tym przedstawiciele SATIM. Kontrowersyjny tytuł nie powinien przesłaniać ważnej i merytorycznej dyskusji. Zapraszamy do przeczytania.


2014-05-08

Energetyka i Przemysł Online

 

Wczoraj w portalu Energetyka i Przemysł Online (eip-online.pl) pojawił się artykuł dotyczący technik satelitarnego monitoringu środowiska naszego autorstwa. Zapraszamy do przeczytania.


2014-04-11

Portal Górniczy nettg.pl publikuje artykuł o satelitarnych technikach monitoringu osiadań terenu na obszarach górniczych.


2014-03-17

 

12 marca 2014 roku przedstawiciele firmy Satim Monitoring Satelitarny Sp. z o.o. podpisali w siedzibie Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) we Frascati (Włochy) umowę na realizację projektu pt. "Improvement of ground deformations monitoring within urban areas based on dual-polarimetric SAR data on the example of Warsaw city". Tym samym Satim rozpoczyna współpracę z najważniejszą i największą europejską agencją kosmiczną.

 

 

 


2014-01-15

Dziennik Gazeta Prawna

W Dzienniku Gazecie Prawnej z dnia 7 stycznia 2014 r. oraz na portalu forsal.pl ukazał się artykuł o monitoringu satelitarnym oraz o naszej firmie. Zapraszamy do przeczytania.


2013-09-17

Na Blogu Naukowym AGH pojawił się dziś artykuł o możliwościach wykorzystania technik satelitarnych w zarządzaniu kryzysowym. Artykuł powstał przy współpracy z założycielami SATIM.


2013-05-22

Dziś na portalu Nauka w Polsce Polskiej Agencji Prasowej ukazał się artykuł o   naszej firmie. Zapraszamy do przeczytania. 


2013-05-06

We wczorajszym wydaniu programu "Magazyn Akademicki" wystąpił prezes SATIM Jacek Strzelczyk. Program przedstawia założenia satelitarnego monitoringu środowiska oraz możliwe zastosowania. Zapraszamy do oglądnięcia!


Akademia Górniczo Hutnicza Inno AGH