Biomasa

Monitoring biomasy z wykorzystaniem satelitarnych i lotniczych obrazów optycznych.

 

Biomasa jest trzecim co do wielkości na świecie, naturalnym źródłem energii. Niestety w związku z działalnością człowieka  ilość obszarów zielonych a także ich kondycja ulegają ciągłej zmianie. Śledzenie tego procesu jest niezbędne w celu lepszej ochrony obszarów zielonych.

Badanie zasięgu obszarów zielonych, określenie wigoru roślinności a także wielkości biomasy można przeprowadzić z wykorzystaniem wielospektralnych obrazów satelitarnych i lotniczych. Zadanie to wykonuje się m.in. poprzez wyznaczenie odpowiednich wskaźników takich jak np. wskaźnik NDVI (ang. Normalized Difference Vegetation Index) czy Tasseled Cap.

 

 

Firma SATIM Monitoring Satelitarny oferuje przeprowadzanie badań dotyczących lokalizacji obszarów zielonych, kondycji roślinności i wielkości biomasy.

 

Chcesz wiedzieć więcej?

Skontaktuj się z nami. Udzielimy Ci szczegółowych informacji na temat wykorzystania obrazów radarowych w monitoringu środowiska.

Jeżeli nie jesteś pewien czy nasze usługi mogą być dla Ciebie przydatne napisz do nas. Wspólnie zastanowimy się nad problemem i pomożemy Ci podjąć decyzję.

Przejdź do Kontakt.

 

 

Akademia Górniczo Hutnicza Inno AGH