Zmiany zagospodarowania terenu

Wykorzystanie satelitarnych sensorów optycznych pozwala analizować zmiany zagospodarowania terenu

 

Pokrycie powierzchni Ziemi podlega ciągłym zmianom. Tereny, na których rośnie las zmieniają się w pola uprawne. Pola uprawne zmieniają się w przedmieścia. Miasta rozwijają się. Linie brzegowe zmieniają swój kształt. Granice ekosystemów przesuwają się względem siebie. Zmiany na powierzchni terenu mają różne rozmiary i najczęściej związane są one z działalnością człowieka. Niektóre zmiany pojawiają się tylko lokalnie, inne na skalę regionalną lub nawet globalną. Każda z nich może mieć wpływ na życie całych ekosystemów.

Badania zmian zagospodarowania terenu można wykonać z wykorzystaniem satelitarnych lub lotniczych zobrazowań optycznych wykonanych w różnym czasie. Na podstawie tych obrazów wykonuje się odpowiednią klasyfikację typów pokrycia terenu. Wyniki klasyfikacji porównuje się ze sobą w celu identyfikacji zmian zagospodarowania terenu.

 

Firma SATIM Monitoring Satelitarny oferuje badanie zmian zagospodarowania terenu.  Analizy wykonywane są na podstawie satelitarnych i lotniczych obrazów wielospektralnych. W razie konieczności badania uzupełnia się informacjami pozyskanymi z satelitarnych obrazów radarowych.

 

Chcesz wiedzieć więcej?

Skontaktuj się z nami. Udzielimy Ci szczegółowych informacji na temat wykorzystania obrazów radarowych w monitoringu środowiska.

Jeżeli nie jesteś pewien czy nasze usługi mogą być dla Ciebie przydatne napisz do nas. Wspólnie zastanowimy się nad problemem i pomożemy Ci podjąć decyzję.

Przejdź do Kontakt.

 

 

Akademia Górniczo Hutnicza Inno AGH