Satim. Z góry widać więcej.

Kampania informacyjna 

Technologie satelitarne dla poprawy bezpieczeństwa terenów górniczych

 

 

 

W czerwcu 2016 roku, przy współudziale Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, rozpoczeliśmy ogólnopolską kampanię informacyjną pt „Technologie satelitarne dla poprawy bezpieczeństwa terenów górniczych”.  Skontaktuj się z nami i zostań jej beneficjentem.

Nowoczesne technologie satelitarne, w połączeniu z wiedzą naukowców, mogą wpłynąć na poziom Twojego bezpieczeństwa. Zwłaszcza jeśli mieszkasz na obszarze, na którym prowadzona jest eksploatacja górnicza. Dzięki specjalistycznym obrazom satelitarnym pokażemy Ci, czy Twoje miasto, Twoja dzielnica i Twój dom są narażone na negatywne skutki związane z podziemnym wydobyciem węgla. Dzięki dostarczeniu istotnych informacji o terenie proponowany przez nas monitoring satelitarny pozwoli Ci również lepiej zaplanować potencjalne inwestycje.

Cel kampanii

Celem kampanii jest rozpowszechnienie informacji o obecnych/najnowszych możliwościach wykorzystania technologii satelitarnych do monitorowania wielkości i zasięgu wpływów eksploatacji podziemnej na powierzchnię i obiekty na niej się znajdujące. W kampani wykorzystywane są najnowsze, ogólnodostępne i bezpłatne zobrazowania satelitarne pozyskiwane przez satelitę Sentinel-1. Wybrane wyniki analiz będą cyklicznie publikowane na stronie firmy SATIM. 

Dla kogo

Kampania skierowana jest przede wszystkim do władz gmin i powiatów, które poprzez wykorzystanie technologi satelitarnej mogą na bieżąco monitorować przemieszczenia terenu związne z działalnością górniczą. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo swoich mieszkanców. Bo z góry widać więcej.

Współpraca

Jeżeli chcesz uzyskać dostęp do wszystkich otrzymanych przez firmę SATIM wyników analiz osiadania terenu z interesującego Cię obszaru skontaktuj się z nami.

Nasze innowacyjne i profesjonalne podejście do tego zagadnienia doceniły już władze Jastrzębia-Zdroju, które już korzystają z naszych usług. Dołącz do nich i zobacz, jak wiele możesz zyskać wiedząc więcej o obszarze na którym mieszkasz i którym zarządzasz.

Koszt

Co ważne, dzięki wykorzystaniu bezpłatnie dostępnych danych z satelity Sentinel-1  koszt monitoringu jest mniejszy, niż jeszcze kilka miesięcy temu, zaś wiedza na temat potencjalnych zagrożeń jest nie do przecenienia.

 

Jak to działa?

 

 

Przygotowaliśmy kilka przykładowych map na których możesz dokładnie zobaczyć, gdzie powstaje pionowe osiadanie terenu w wybranych rejonach Górnego Śląska. Prezentowane dane dotyczą jednego miesiąca. Dzięki stosowanej przez nas metodologii jesteśmy w stanie na bieżąco monitorować przemieszczenia terenu. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo Twoje i Twoich najbliższych. Bo z góry widać więcej.
 

 


 

Akademia Górniczo Hutnicza Inno AGH